Czcionka:

Kontrast:

ZASADY FUNKCJONOWANIA SP 2 W MYŚLIBORZU OBOWIĄZUJĄCE OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2020 r. W CZASIE EPIDEMII

ZASADY FUNKCJONOWANIA  SP 2 W MYŚLIBORZU OBOWIĄZUJĄCE OD DNIA 1 WRZEŚNIA 2020 r. W CZASIE EPIDEMII

Organizacja zajęć w szkole w okresie pandemii wymaga od nas wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców tworzących społeczność "Dwójki" bezdyskusyjnego podporządkowania się zasadom, których celem jest zwiększenie do maksymalnie możliwego poziomu, bezpieczeństwa w szkole. W związku z tym publikujemy, opracowane w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego, zasady funkcjonowania szkoły. Dołączamy również treść Oświadczenia, które każdy uczeń otrzyma (wydrukowane) w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września, od wychowawcy, a wypełnione przez rodziców/opiekunów przyniesie w pierwszym dniu nauki, czyli w środę 2 września. Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami od MEN i GIS.

W uzupełnieniu do załączonych zasad informujemy, że w naszej szkole wszystkie zajęcia (oprócz w-f i pływania) odbywać się będą w jednym, przydzielonym klasie pomieszczeniu (sali lekcyjnej). Uczniowie klas 0-III będą mieli zakaz poruszania się po górnym korytarzu, a uczniowie klas IV-VIII nie będą wchodzić na korytarz dolny (z wyjątkiem korzystania z klatki schodowej nr 1 (przy sali nr 1 i 11) prowadzącej na piętro oraz klatki schodowej nr 3 prowadzącej z piętra na stołówkę i do biblioteki. Klasy 0-III nie będą korzystać z przerw wyznaczonych przez dzwonki, a w czasie wyznaczonym przez nauczyciela. Korzystać będą wtedy np. z placu zabaw. Klasy starsze podczas przerw wyznaczanych przez dzwonki będą wychodzić na tereny sportowe drzwiami przy boisku. Główne wejście do szkoły służyć będzie wyłącznie do wchodzenia do budynku przed lekcjami i opuszczania szkoły po zakończeniu zajęć.

Decyzją dyrekcji szkoły z dn. 28. 08. 2020 r. w częściach wspólnych budynku szkolnego (korytarze, szatnia, toalety, biblioteka, itp) wprowadzono nakaz używania maseczek lub przyłbic osłaniających nos i usta przez wszystkie osoby, w tym uczniów. Nakaz ten nie obowiązuje w salach lekcyjnych podczas zajęć lekcyjnych.

Przydział klas do sal lekcyjnych:

Klasy 0:     0a - s. 9,     0b - s. 10,   0c - s. 9A

Klasy 1:     1a - s. 2,     1b - s. 4,     1c - s. 1

Klasy 2:     2a - s. 8,      2b - s. 3,    2c - s. 6

Klasy 3:     3a - s. 5,      3b - s. 7

Klasy 4:      4a - s. 23 (informatyka),     4b - s. 15,    4c - s. 25 (przy sekretariacie)

Klasy 5:      5a - s. 18,   5b - s. 20

Klasy 6:      6a - s. 21,   6b - s. 12,     6c - s. 17

Klasy 7:      7a - s. 14,   7b - s. 11,     7c - s. 13,   7d - s. 24 ("żabka" przy świetlicy)

Klasy 8:      8a - s. 19,   8b - s. 22,    8c - s. 16

Data dodania: 2020-08-24 16:05:08