PSYCHOLOG SZKOLNY

Czartek

11.30 – 15.30

11.30 – 15.30

Celem pracy psychologa w szkole są działania na rzecz prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci przy współpracy z rodzicami, pedagogiem, nauczycielami, wychowawcami i instytucjami świadczącymi pomoc dzieciom oraz tworzenie klimatu do prawidłowego rozwoju osobowości uczniów.

Zadania psychologa szkolnego:

1. Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.
  2. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych, dotyczących uczniów, w tym, diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.
  3. Wspieranie ucznia z uzdolnieniami.
  4. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
  5. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  6. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.
  7. Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
  8. Współpraca z pedagogiem szkolnym, nauczycielami oraz instytucjami wspierającymi szkołę.

UCZNIU!
Psycholog może pomóc, jeżeli:

• czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny
  • nie potrafisz dogadać się z kolegami
  • nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem, rodzicami
  • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem
  • chciałbyś z kimś porozmawiać
  • wiesz o problemach przyjaciół, ale nie wiesz jak im pomóc
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić
  • przyjdź także z każdą inną sprawą, która jest dla Ciebie ważna

RODZICU!