Czcionka:

Kontrast:

BIBLIOTEKA

Biblioteka to bardzo ważne miejsce w szkole. Ma do spełnienia wiele zadań w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Oprócz wypożyczania książek i udostępniania różnorodnych źródeł informacji naukowej daje szerokie możliwości indywidualnej bądź zespołowej pracy z czytelnikiem w zakresie edukacji czytelniczej i medialnej oraz pracy wychowawczej. Jest miejscem, do którego chętnie przychodzą zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Odwiedzają ja czasem inni pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Można tu wypożyczyć ciekawą książkę, przeczytać  i obejrzeć czasopisma.

Od bieżącego roku szkolnego przy bibliotece działa Klub Miłośników Biblioteki, którego członkowie poznają tajniki pracy bibliotekarza, opiekują się księgozbiorem, a także pomagają przy organizacji i przeprowadzaniu rozmaitych akcji oraz konkursów organizowanych na terenie szkoły.

Do planu pracy biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu wpisały się na stałe następujące wydarzenia:

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania;
  • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych;
  • Akcja „Cala Polska Czyta Dzieciom”;
  • Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich;
  • Konkurs Pięknego Czytania dla kl. I-III
  • Pasowanie na czytelników uczniów kl. I;
  • Kiermasze książek.

Biblioteka to przyjazne i zaciszne miejsce, gdzie można poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, a także twórcze pasje. Zawsze czeka na swoich czytelników.

Data dodania: 2020-09-30 10:06:27
Data edycji: 2020-09-30 14:05:01