Plan pracy Szkolnego Koła Wolontariatu

PLAN PRACY SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANUSZA. KUSOCIŃSKIEGO W MYŚLIBORZU NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Zadania

Termin realizacji

1. Organizacja SKW przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Myśliborzu.

2. Określenie zasad świadczenia wolontariatu w ramach SKW przy SP nr 2  w Myśliborzu.

3. Akcja rekrutacyjna w szkole. Promocja SKW.

4. Przygotowanie planu pracy SKW na rok szkolny 2022/2023. Przyjęcie planu pracy. Wybory liderów. Założenie Kart Aktywności Wolontariusza (KAW).

5. Gazetka informacyjna o pracy koła.

6. Nawiązanie ścisłej współpracy z Samorządem Szkolnym SP nr 2 w Myśliborzu.

1. Zbiórka zniczy - AKCJA ZNICZ.

2. Porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu komunalnym, zapalenie zniczy - akcja ZAPOMNIANE GROBY.

3. DZIEŃ 25 PAŻDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA, DZIEŃ USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT.  Akcja informacyjna  o kwestiach prawnych związanych z ochroną zwierząt. Zbieranie suchej karmy, naczyń, koców dla zwierząt znajdujących się w schronisku.

4. Wolontariusz niesie pomocną dłoń:

a) działania w świetlicy szkolnej,

b) pomoc potrzebującym kolegom i koleżankom w nauce.

5. Otoczenie opieką uczniów z Ukrainy oraz innych uczniów powracających z zagranicy:

a) wspieranie w nauce języka polskiego,

b) pomoc w nauce,

c) informowanie i opiekowanie się  w środowisku szkolnym.

6. Udział w kampanii „Czytające Szkoły” – spotkania  z przedszkolakami – czytanie najmłodszym literatury, wybranych tekstów.

7. Udział w projekcie charytatywnym „ Szkoło Pomóż i TY” pod patronatem Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych

8. Nawiązanie współpraca z PCPR w Myśliborzu –organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie myśliborskim – wsparcie i pomoc dla dzieci z rodzin zastępczych.

Październik/ Listopad

1. Zorganizowanie Zbiórki Kart Świątecznych dla osób samotnych i chorych z okazji świąt.

2. Nawiązanie współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Myśliborzu.

3. Nawiązanie współpraca z Środowiskowym Domem Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi

4. Wolontariusz niesie pomocną dłoń.

5. Otoczenie opieką uczniów z Ukrainy oraz innych uczniów powracających z zagranicy.

6. Kampania „Czytające Szkoły

7. Akcja „Szkoło Pomóż i TY”

1. Obchody DNIA WOLONTARIUSZA

(5 grudzień) – gazetka okolicznościowa.

2. Szkolne obchody Dnia Dobrych Uczynków 6 grudnia przeprowadzenie akcji ,,Podziel się dobrym słowem z innymi".

3. Kiermasz Świąteczny z ozdobami i ciastami.

4. Udział w ramach organizacji Finału WOŚP - zbiórka na terenie szkoły do puszek.

5. Wolontariusz niesie pomocną dłoń 6.Otoczenie opieką uczniów z Ukrainy. oraz innych uczniów powracających            z zagranicy.

7.Kampania „Czytające Szkoły

8. Akcja „Szkoło Pomóż i TY”

9. Współpraca z myśliborskimi instytucjami (DPS, ŚDS, PCPR)

10. Spotkanie z wolontariuszami.

Grudzień/Styczeń

1. Wielkanocna zbiórka dla Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie.

2. Szkolny Kiermasz Wielkanocny z Jajem.

3 Wolontariusz niesie pomocną dłoń –4.Otoczenie opieką uczniów z Ukrainy innych uczniów powracających z zagranicy.

5.Kapania „Czytające Szkoły

6. Akcja „Szkoło Pomóż i TY”

7. Współpraca z myśliborskimi instytucjami (DPS, ŚDS, PCPR)

Luty/Marzec

1.Maj –Święto Książek. Zorganizowanie zbiórki książek pod hasłem „Podziel się książką”. Kiermasz książek.

2. Pomoc w bibliotece szkolnej.

3. Zbiórka słodyczy, zabawek, przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku –Zdrój z okazji Dnia Dziecka.

4. Wizyta w Domu Dziecka z wolontariuszami.

5. Wolontariusz niesie pomocną dłoń.

6. Otoczenie opieką uczniów z Ukrainy. oraz innych uczniów powracających z zagranicy.

7.Kampania „Czytające Szkoły

8. Akcja „Szkoło Pomóż i TY”

9. Współpraca z myśliborskimi instytucjami (DPS, ŚDS, PCPR)

Kwiecień/Maj

1. Spotkanie z wolontariuszami - podsumowanie pracy.

2. Przygotowanie sprawozdania - podsumowanie efektów całorocznej działalności  SKW.

Działania doraźne w miarę potrzeb

Przez cały rok

Data dodania: 2022-10-25 14:05:17