Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022

Uwaga!

Rok szkolny 2020/2021 dobiega końca. Nadszedł czas na demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, uczniowie klas I-VII będą mogli świadomie dokonać wyboru swoich przedstawicieli na  rok szkolny 2021/2022.

Wybory poprzedzi kampania, w czasie której kandydaci przygotują plakaty wyborcze, a na nich umieszczą swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie będzie tajne, każdy uczeń z klas I-VII może oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych.

Prawo kandydowania do Samorządu Uczniowskiego posiada każdy uczeń z klas VI-VII, który osiąga wysokie wyniki w nauce (średnia ocen od 4,75),  ma wzorowe lub bardzo dobre zachowanie i posiada rekomendację wychowawcy klasy.

Zgłoszenia kandydatów do dnia 7 czerwca 2021 r. do godz. 14.00 (do wychowawców)

Kampania wyborcza:

od 8 do 11 czerwca 2021 r. (plakaty w ilości- 1 egzemplarz prosimy przynieść do opiekuna SU- p. Anny Zabłotnej, nie rozwieszamy plakatów w szkole, nie niszczymy drzwi). Można przygotować tekst, film na temat programu wyborczego i przekazać (mailem) p. wicedyrektorowi R. Topolskiemu (umieścimy na stronie internetowej szkoły).

WYBORY- 15 czerwca 2021 r. od godz. 8.00 (informacja o przebiegu wyborów zostanie umieszczona w oddzielnym komunikacie).

Mamy nadzieję, że wielu z Was chce się włączyć do pracy w Samorządzie Uczniowskim. Czekamy na Wasze zgłoszenia.

Szkolna Komisja wyborcza w składzie:

Nadia Jankowska

Julia Kaup