WOLONTARIAT DAJE DOBRĄ ENERGIĘ

Dnia 7 grudnia 2022 r. pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie odbyło się VI Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu, na którym spotkali się wolontariusze z naszego województwa. Na Forum Szkolne Kluby Wolontariatu (SKW), prezentowały swoją prospołeczną działalność, dzieliły się wiedzą i doświadczeniem. W tym wyjątkowym przedsięwzięciu objętym honorowym patronatem przez p.o. Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka uczestniczyli również nasi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach „ Będziesz eko – dyskoteko o tym jak organizować wydarzenie nie zapominając o planecie”, zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania SKW w innych placówkach, wymienić się pomysłami i poznać innych szkolnych wolontariuszy.

Wszyscy uczestnicy wrócili z dobrą energią i chęcią do działania na rzecz naszej małej społeczności. Trzymamy kciuki za wszystkich wolontariuszy.

Dziękujemy organizatorom wydarzenia: Szkole Podstawowa nr 41 w Szczecinie oraz Regionalnemu Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES.

Data dodania: 2022-12-09 13:39:49
Data edycji: 2022-12-09 13:45:00