WAŻNE INFORMACJA DOTYCZĄCE PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ W OKRESIE NASILONYCH INFEKCJI WIRUSOWYCH

Drodzy rodzice, kochani uczniowie!

W związku z rozprzestrzeniającym się w Europie zagrożeniem związanym z zachorowaniami na koronawirusa, a jednocześnie w okresie nasilonych zachorowań na grypę, apelujemy o przestrzeganie paru ważnych zasad... Aby uniknąć zachorowań, kóre mogą powodować ciężkie powikłania należy:

• Zwracać większą uwagę na objawy przeziębienia i grypy, a w przypadku ich występowania NIE WYSYŁAĆ DZIECI do szkoły/oddziałów przedszkolnych. Nawet "zwykłe przeziębienie" powoduje osłabienie organizmu, a jednocześnie zwiększa podatność dziecka na zarażenie od innych osób. Jednocześnie, słabo rozpoznana z powodu początkowych objawów choroba, zagraża uczniom i nauczycielom, z którymi "przeziębione" dziecko się styka w szkole.
  • Prosimy przećwiczyć z dzieckiem w domu poprawne, dokładne mycie rąk i przypomnienie mu, że należy tę czynność wykonywać w szkolnej łazience, nawet kilka razy w ciągu dnia - zwłaszcza przed posiłkami i po skorzystaniu z toalety!
  • Rodziców, którzy zmienili w ostatnim czasie numer telefonu i nie poinformowali jeszcze o tym wychowawcy prosimy o informację - choćby poprzez kartkę, podaną przez dziecko wychowawcy, wiadomość w dzienniku elektronicznym lub telefon do sekretariatu szkoły: 516412524.
  • Osoby, które ferie spędzały we Włoszech lub innych krajach, gdzie występuje zagrożenie zarażeniem koronawirusem, prosimy o szczególną kontrolę swego (i dzieci) zdrowia, a w przypadku zauważenia objawów przeziębienia, gorączki itp. prosimy o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu pod nr. tel. 957475616 lub
    tel. alarmowy  po godz. 15:00 - 784689783.

Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami o zagrożeniach związanych z koronawirusem na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego - gis.gov.pl

INFORMACJE DLA OSÓB, KTÓRE WRÓCIŁY W OSTATNICH DNIACH Z WŁOCH I INNYCH PAŃSTW, GDZIE WYSTĘPUJE DUŻA LICZBA ZARAŻEŃ KORONAWIRUSEM

Data dodania: 2020-02-28 23:18:42
Data edycji: 2020-03-10 23:15:12