Uczniowie klas ósmych na ''Strzeleckiej''

24. kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły, którzy rozważają rozpoczęcie nauki w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu, czyli „na Strzeleckiej”, uczestniczyli w Dniu Otwartym tej placówki. Podczas spotkania młodzież mogła brać udział w warsztatach gastronomicznych, usług hotelowych, animacji czasu wolnego oraz pokazach wybranych zawodów branżowych. Dobrze się bawiąc, uczniowie dowiadywali się od nauczycieli i starszych kolegów, na czym polega nauka w technikum budowlanym, technikum informatycznym, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum hotelarstwa oraz szkołach branżowych. Mieli okazję porozmawiać o codziennym szkolnym życiu oraz zadać nurtujące ich pytania i rozwiać swoje wątpliwości. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych oraz firmy Maldrobud, którzy obejmują swoim patronatem jedną z klas branżowych.

Wszystkie uzyskane informacje będą bardzo pomocne w podejmowaniu jakże trudnych decyzji, które czekają naszych ósmoklasistów. Trzymamy kciuki za ich mądre decyzje i trafione wybory.

Autor zdjęć i artykułu: Anna Sobańska (doradca zawodowy)

Data dodania: 2024-04-26 19:47:28
Data edycji: 2024-04-26 20:14:09