Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia

Celem Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia jest kształtowanie u uczniów naszej Szkoły potrzeby dbania o zdrowie i promowanie zdrowego stylu życia . W tym roku trwa on od 19 do 23 kwietnia 2021 r. i obchodzimy go pod hasłem ,,RECEPTA NA ZDROWIE''. Z tej okazji zachęcamy uczniów klas I-III do udziału w akcji: ,,SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE DRUGIE ŚNIADANIE" . Zachęcamy amatorów zdrowego odżywiania, których nie brakuje w naszej szkole do skomponowania ze zdrowych produktów drugiego śniadania.  Najciekawsze propozycje zostaną opublikowane na głównej stronie naszej szkoły.

W klasach IV- VI uczniowie dyskutowali na  temat - Jak zapobiegać cyberprzemocy?. CYBERPRZEMOC może przydarzyć się wszędzie i w wielu formach — począwszy od rozpowszechniania plotek i publikowania niestosownych zdjęć a skończywszy na bezpośrednich groźbach. Niezależnie od formy przemocy oraz tego, jak bardzo znacząca jest sytuacja, nigdy nie jest ona w porządku i nie powinna być w żaden sposób usprawiedliwiana.

W ramach tygodnia profilaktyki zdrowia uczniowie przygotowali prezentacje związane z cyberprzemocą.

Natomiast uczniowie klas VII - VIII omawiali temat ,, DOJRZEWANIE BEZ NAŁOGÓW”. Wiek młodzieńczy ze względu na swoją specyfikę sprzyja podejmowaniu różnych aktywności, niestety również tych ryzykownych. Dorastający znajdują się wtedy w stanie rozproszenia – nie wiedzą jeszcze, w jakim kierunku podążać i dopiero zaczynają poważniej zastanawiać się nad sobą i swoim miejscem w świecie.Uczniom zostały przedstawione filmy edukacyjne oraz udostępnione zostały specjalistyczne strony, które  przybliżyły im temat wszelkich uzależnień. Nauczyciele przeanalizowali wraz z uczniami wszelkie zagrożenia i konsekwencje z tego płynące. Młodzież wykonała prace projektowe za pomocą których  ukazała problematykę uzależnień alkoholowych i narkotykowych.

Data dodania: 2021-04-21 10:51:32
Data edycji: 2021-04-21 10:58:18