TRYUMF REPREZENTACJI ''DWÓJKI'' W POWIATOWYCH MISTRZOSTWACH MŁODZIEŻY W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

W dniach  14 -15 kwietnia, w Myśliborzu, odbyły się Otwarte Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Organizatorem  imprezy  był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz  w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2023roku” .

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiło 7 zespołów z Myśliborza, Dębna, Barlinka i Barnówka oraz seniorzy - łącznie 41 zawodniczek i zawodników.

Zwycięstwo drużynowe  w grupie szkół  podstawowych w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 ( trzydzieści strzałów) wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej  nr 2  w składzie Maja Downar, Violetta Shylivska i Karol Lewandowski  przed reprezentacjami ZPO w Barnówku i MOS Smolnica

W klasyfikacjji indywidualnej:

W kategorii uczniów klas I-IV  3. miejsce w karabinie pneumatycznym wystrzelał Marcel Kracewicz kl. 3b.

W kat. młodzież 1SP kl.V-VIII 1. miejsce zajął Karol Lewandowski z kl. 8b  przed Mają Downar z kl. 8a i Violettą Shylivską z kl. 8b  (całe podium dla SP nr 2 Myślibórz!).

Nawet w starszych kategoriach triumfowali "nasi" -  1. miejsce  w karabinie pneumatycznym w kat. szkoły średnie wystrzelała ubiegloroczna absolwentka "Dwójki" - Sara Ciaś (ZSiPO Myślibórz), w kategorii seniorzy "srebro" wystrzelał pan Roman Czernielewski - nauczyciel z SP nr 2  Myślibórz, prowadzący w ramach zajęć pozalekcyjnych kółko strzeleckie dla naszych uczniów.

Serdeczne gratulacje dla naszej reprezentacji. Zachęcamy zainteresowanych uczniów do udziału w zajęciach na strzelnicy - szczegóły u p. Romana Czernielewskiego.

Informacja na podstawie komunikatu końcowego zawodów od ZP LOK.

Data dodania: 2023-04-20 10:10:16
Data edycji: 2023-04-20 10:39:42