Światowy Dzień Wody w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Myśliborzu

W dniu 22 marca  klasy VII b i VII c udały się wraz z wychowawcami  - p. R. Czernielewskim i p. D. Abratańskim- do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Myśliborzu  w ramach obchodów Światowego Dnia Wody. Podczas tej wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami nadzoru nad wodą przeznaczoną do spożycia, kąpielisk, miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli, pływalni oraz ciepłej wody użytkowej. Został im zaprezentowany sposób poboru próbek wody. Mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas rozwiązywania przygotowanych quizów i krzyżówki. Siódmoklasiści wzięli też udział w wykonaniu badań takich jak: poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, analiza składu masy ciała oraz pomiar ciśnienia krwi. Była to cenna lekcja na temat wody, która jest źródłem życia.

Szkolne Koło LOP

Data dodania: 2023-03-22 22:43:36