Stypendia Burmistrza Myśliborza dla naszych uczniów!

W czwartek, 15 grudnia 2022 roku w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbyła się gala, podczas której Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Antczak wręczyli wybitnym młodym uczniom, sportowcom i artystom wyjątkowe nagrody - stypendia burmistrza naszego miasta.

W kategorii osiągnięć w nauce punktuje się uczniów myśliborskich szkół, którzy osiągnęli tytuły laureata lub finalisty konkursów o randze wojewódzkiej, organizowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty lub pod jego patronatem. Wśród osób wyróżnionych stypendiami, za osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022, znalazło się aż siedmioro uczniów naszej szkoły (w tym pięcioro, którzy ukończyli w 2022 roku naszą szkołę i kontynuują naukę w szkołach ponadpodstawowych).

Nagrody otrzymali:

Filip Topolski -  uczeń kl. 7a

Laureat XXI Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych org. przez XIII LO w Szczecinie;

Laureat XIX Konkursu Humanistycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podst. org. przez XIII LO w Szczecinie;

Finalista Konkursu Matematycznego org. przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty;

bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Sara Oświecińska - nasza tegoroczna absolwentka

Laureatka XIX Konkursu Humanistycznego dla uczniów klas VII-VIII szkół podst.org. przez XIII LO w Szczecinie;

Finalistka III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych przeprowadzonej przy Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Mateusz Sobański -  uczeń kl. 5a

Finalista XXI Konkursu Matematycznego dla uczniów klas IV-VI szkół podst. organizowanego przez XIII LO w Szczecinie;

bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur.

Aleksandra Sapigórska – nasza tegoroczna absolwentka

Laureatka XIX Konkursu Humanistycznego dla uczniów klas VII-VIII szkół podst.org. przez XIII LO w Szczecinie.

Leo Czerwiński - nasz tegoroczny absolwent

Finalista Konkursu  Biologicznego org. przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Wiktoria Nowak - nasza tegoroczna absolwentka

Finalistka XIX Konkursu Humanistycznego dla uczniów klas VII-VIII szkół podst.org. przez XIII LO w Szczecinie.

Julia Kowalska -  nasza tegoroczna absolwentka

Stypendia dla młodych sportowców też nie jest łatwo otrzymać - potrzebne są tu osiągnięcia na poziomie co najmniej wojewódzkim. Ale takich w naszej szkole także nie brakuje. Nagrodami wyróżniono uczniów "Dwójki", którzy po lekcjach ciężko trenują w myśliborskich klubach sportowych i z sukcesami reprezentują Myślibórz.

Są to:

Martyna Fijałkowska - uczennica klasy 6a

sukcesy sportowe odnosi w Miejskim Klubie Pływackim „Myślibórz”

VIII m. indywidualnie i II m. w sztafecie w dwuboju w Letnich Mistrzostwach Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym w Szczecinku; XIII m. indywidualnie w dwuboju , IV m. w sztafecie w dwuboju w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ( OOM) w Pięcioboju Nowoczesnym w Krakowie.

Amelia Zioła – uczennica kl. 8a

sukcesy w podnoszenie ciężarów w Atletycznym Klubie Sportowym Myślibórz

członek Kadry Wojewódzkiej do lat 15;  V m. w Mistrzostwach Polski do lat 15; IV m. w Mistrzostwach Polski LZS do lat 15; II m. i srebrny medal w Mistrzostwach  Międzywojewódzkich do lat 15; I m.  i złoty medal w Mistrzostwach Województwa do lat 15.

Nowak Bartosz – uczeń kl. 8a

sukcesy w żeglarstwie w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Szkuner”

4-krotne zajęcie I m. w regatach na poziomie regionalnym o Puchar Ziem Zachodnich Klasy OMEGA; na poziomie Ogólnopolskim zajęcie VI m. o Puchar Klasy OMEGA STANDARD oraz III m. i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Klasy Omega (w składzie: Bartosz Nowak, Mirosław Misiaszek, Adam Pachowicz).

Data dodania: 2022-12-20 00:14:31
Data edycji: 2022-12-20 10:57:35