SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022 - fotorelacja

W ramach świadomości i odpowiedzialności za losy naszej planety, 22 i 23 września 2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata". Temat tegorocznej edycji to „Wszystkie śmieci są nasze”. W czasie akcji zachęcamy Polaków, aby inspirować i motywować do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych.

Pamiętamy, że jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Sprzątaliśmy tereny najbliższej okolicy: lasek wierzbnicki, parking i teren budynków mieszkalnych naprzeciwko szkoły, Park Miejski i Wojska Polskiego oraz okolice plaży.

Klasy V porządkowały tereny zielone wokół szkolnego placu zabaw „Nivea” a także posadziły nowe sadzonki krzewów i roślin kwiatowych.

Podejmując te działania Wiemy, że nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów
i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami
.

Data dodania: 2022-09-28 13:33:54