Sara Oświecińska z kl. VIII d finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Polskiego

Uczennica naszej szkoły- Sara Oświecińska z kl. VIII d, której nauczycielką języka polskiego jest pani Krystyna Smolik, finalistką III Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Głównym celem Olimpiady jest ugruntowanie i rozwój zainteresowań humanistycznych, a w szczególności zainteresowań literaturą, językiem i kulturą polską w środowisku uczniów szkół podstawowych. Olimpiada adresowana jest do uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych rozszerzaniem swej wiedzy i umiejętności w tych dziedzinach. Uczestnicy Olimpiady – oprócz doskonałej orientacji w wymogach podstawy programowej – podejmują zadania i zdobywają wiedzę wykraczającą poza standardy szkolne. Olimpiada służy również doskonaleniu pracy nauczycieli polonistów. Taką rolę pełnią materiały przygotowywane na zawody. Sara w czasie zawodów (szkolnych, okręgowych i ogólnopolskich) wykazała się wszechstronnym  odbiorem, analizą i interpretacją tekstów kultury, a także celująco budowała spójną wypowiedź ustną i pisemną na tematy związane bezpośrednio z największymi arcydziełami literatury polskiej i światowej oraz innymi tekstami kultury.  Zadania przygotowane na etap III przekraczały zakres podstawy programowej.

Sara Oświecińska w zawodach na szczeblu ogólnopolskim, które odbyły się w formie zdalnej 20-23 IV 2022 r. w Warszawie, redagowała rozprawkę na jeden z tematów przedstawionych do wyboru przez Komitet Główny oraz rozwiązywała test z zagadnień językowych. Rozprawka uczennicy została oceniona na 23 pkt., a test językowy- 25 pkt. Sara awansowała do finału. W części ustnej odpowiadała  na jeden z tematów o charakterze problemowym, związanych z określonymi zjawiskami w literaturze, motywami, wątkami.

Jesteśmy dumni z Sary Oświecińskiej! Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów. Niech wyniesiona wiedza przynosi Ci wiele satysfakcji i przyczyni się do dalszego rozwoju pasji humanistycznych. Gratulujemy też Twojej nauczycielce języka polskiego- mgr Krystynie Smolik, która z powodzeniem kierowała Twoją edukacją i wspierała Cię w czasie tych trójstoponiowych zawodów.

Informujemy, że Sara, zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie olimpiad przedmiotowych,  jest zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Data dodania: 2022-05-04 11:47:02
Data edycji: 2023-07-20 08:30:20