Sara i Filip w ogólnopolskich potyczkach ze słowem

We wrześniu 2023 r. uzniowie kl. VIII a- Sara Adnan, Sofiia Perchyna i Filip Topolski zgłosili chęć udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Udział w tym intelektualnym wydarzeniu wymagał od uczniów wiele wysiłku: czytania utworów podanych przez organizatorów, napisania  wypowiedzi argumentacyjnej na podany temat. Po awansie do II etapu uczniowie musieli, ponownie, zredagować rozprawkę oraz rozwiązać test językowy. W tych zmaganiach bardzo dobrze poradzili sobie Sara i Filip, czego wynikiem był awans do etapu ustnego. Tym razem nasi uczniowie stanęli przed Komisją i interpretowali poezję Lipskiej, Gałczyńskiego, Lieberta, Konopnickiej, Kochanowskiego. Rozmowa z Komisją składającą się z pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego przejęła naszych wspaniałych mówców, ale jej wynikiem był kolejny awans do finału. Wczoraj- 16 marca- Filip i Sara znów stanęli w słownych szrankach. Po raz drugi napisali rozprawkę i rozwiązali test językowy. Bez czekania na ostateczny wynik już teraz możemy IM pogratulować. Sara Adnan i Filip Topolski w roku szkolnym 2023/2024 zdobyli tytuły Finalistów Olimpiady i Literatury Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, co jest równoznaczne, że z tego egzaminu otrzymują 100%.

Udział w olimpiadzie to wspaniała podróż po meandrach języka polskiego. Przyniosła ona satysfakcję i wiedzę bardzo przydatną w szkole średniej.

Data dodania: 2024-03-17 18:04:05
Data edycji: 2024-03-22 19:40:12