Rok 2021/2022: Laboratoria Przyszłości - wyposażenie pracowni techniki i informatyki

Zakup wyposażenia do pracowni w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości

W latach 2021-22 pozyskano środki na wyposażenie pracowni technicznej oraz doposażenie pracowni informatycznej. Dyrekcja szkoły zdecydowała się przeznaczyć pozyskane środki na stworzenie pracowni Techniki z prawdziwego zdarzenia, w której będzie można majsterkować i gotować podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych, a także zakup nowoczesnych narzędzi rozwijających u uczniów zainteresowania i umiejętności do pracowni komputerowej.

Zakupiono do pracowni technicznej: zestawy narzędzi do pracy w drewnie i metalu, wypalarki, krosna tkackie, stoły warsztatowe i stoliki oraz w pełni wyposażony kącik kuchenny wraz z meblami, kuchenką z piekarnikiem, płytami grzewczymi, tosterami, lodówką, garnkami, naczyniami, sztućcami itp.

Do pracowni komputerowej zakupiono m.in. 3 drukarki 3D, wraz z zapasem filamentu, zestawy długopisów do druku 3D, zestawy Lego Education SPIKE – wersja podstawowa i rozszerzona, z których można budować niesamowite roboty. Uzupełniono też zasoby szkoły w akcesoria służące do realizacji filmów i nagrań audio.

Pozyskane wsparcie: 138 083 zł

O wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu poczytaj tutaj w dziale LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Data dodania: 2022-09-30 10:07:31
Data edycji: 2023-04-20 12:44:57