POMOC DLA UKRAINY

Droga społeczności Dwójki!
Wojna na Ukrainie i trudna sytuacja ludności cywilnej wiąże się z wielką potrzebą uruchomienia szybkiej i skutecznej pomocy humanitarnej.

W poniedziałek (jutro) wyrusza samochodami na granicę z Ukrainą grupa osób z Myśliborza. W związku z tym dziś i jutro rano zbieramy artykuły w tej chwili niezbędne dla mieszkańców i obrońców Ukrainy oraz osób, które uciekają przed wojną. Prawdopodobnie w drodze powrotnej nasz myśliborski konwój humanitarny przywiezie uchodźców - w tej sprawie na bieżąco podawane będą informacje na Facebook'u grupy Nad Myślą.

Dary dla Ukrainy można przynosić w poniedziałek do szkoły!
Rano będziemy zbierać je przy wejściu (w holu). W kolejnych dniach też można przynosić, na pewno trafią gdzie trzeba.

Co przynosimy?
Koce, artkuły dla niemowląt, podstawowe środki higieny, poduszki, kołdry, pościel, materace (karimaty), środki medyczne i higieniczne, odzież (najlepiej nowa lub zadbana), artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne), artykuły spożywcze z długim terminem przydatności, wodę, tabletki przeciwbólowe, papier toaletowy, opatrunki, leki przeciwkrwotoczne, śpiwory. Pilnie potrzebne środki opatrunkowe: jałowa gaza, bandaże, woda utleniona, koce termiczne, folia termiczna, środki przeciwbólowe, apteczki Ponadto słodycze dla dzieci, latarki, baterie, powerbanki, termosy.
Zapraszam do kontaktu całodobowo z organizatorem akcji, Kornelem Grabowskim (naszym absolwentem): 608 575 760.

Bądźmy solidarni!
Pozdrawiam, R. Topolski