PATROL ZWIERZĘCY W ''DWÓJCE''

Z inicjatywy uczniów klasy VI b, której wychowawczynią jest pani Kamila Żytkowiak,  w naszej szkole powstała jednostka "Patrol Zwierzęcy", której celem jest niesienie pomocy zwierzętom napotkanym w drodze do szkoły, na terenie szkoły i w miejscach zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie i uczennice zdobyli już podstawową wiedzę z zakresu pomocy zwierzętom domowym, bezdomnym oraz dzikim. Przygotowali materiały, które będą służyły całej naszej społeczności:

1. Przewodnik - mapa kontaktów do instytucji i organizacji, które wspierają działania prozwierzęce, służą poradą, udzielą pomocy weterynaryjnej.
    2. Tablicę informacyjną, w której zamieszczone są podstawowe informacje o Patrolu Zwierzęcym, inicjatywach
    i działaniach jednostki oraz wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.
    Ponadto wyposażyli szkołę w odpowiedni sprzęt potrzebny do ratowania zwierząt, m.in: transportery, żywołapki,
    rękawice ochronne.  Nawiązali także współpracę z Burmistrzem Myśliborza- Panem Piotrem Sobolewskim, z którym mieli już okazję porozmawiać, a przed spotkaniem złożyli w Urzędzie Miejskim  petycję uczniowską.
    "Patrol Zwierzęcy" pragnie również:
    - zbudować społeczność angażującą się na rzecz środowiska i zwierząt,
    - promować aktywne postawy obywatelskie,
    - szerzyć wolontariat i inicjatywy oddolne,
    - stworzyć relacje, które staną się źródłem inspiracji dla całej szkolnej społeczności.
Data dodania: 2023-06-14 07:14:45
Data edycji: 2023-06-14 13:57:29