PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2022

We wrześniu 2022 r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Świetlika” uczniów klas pierwszych.

Pasowanie rozpoczęło się od powitania uczestników oraz omówienia celu spotkania. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać się lepiej z rówieśnikami oraz wychowawcami świetlicy, dzięki zabawom integracyjnym na dywanie (,,Przedstaw się" i ,,Zgadnij, kim jestem"). Dzieci zostały zapoznane z regulaminem świetlicy i akcjami: ,,Podziel się z innymi", ,,Dzień z zabawką" i ,,Czwartek z książką".
Uczestnicy mieli do wykonania różne zadania - na przykład porządkowanie rozsypanych zasad świetlicowych na: zachowania pożądane i niepożądane.
Pod koniec zajęć uczniowie złożyli podpisy pod regulaminem, w formie wyciętych kolorowych dłoni, tym samym deklarując właściwe zachowanie.

Celem uroczystości było wprowadzenie w życie norm przebywania w świetlicy, wskazywanie sposobów na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie poczucia więzi grupowej.

Wszystkim nowym Świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej!

Data dodania: 2022-10-24 09:41:13
Data edycji: 2022-10-24 09:44:46