Pasowanie na czytelnika biblioteki!

Klasy I a, I b i I c razem ze swoimi Wychowawczyniami p. J. Błażejewską, A. Woźną, M. Pałką  i M. Raźną odwiedziły po raz pierwszy bibliotekę szkolną. Celem spotkania było obejrzenie przez najmłodszych uczniów wypożyczalni, czytelni, zapoznanie się  z pracą bibliotekarza, a przede wszystkim z samą  książką. Były rozmowy na temat potrzeby czytania oraz płynących z niego korzyści. Okazało się ,że wiedza pierwszaków na ten temat jest całkiem spora. Uczniowie bez problemu  sami ułożyli regulamin zachowania się w bibliotece i odczytali prośby książki. Rozwiązali również zagadki polegające na odgadywaniu tytułów znanych utworów dla dzieci. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani na czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy oraz specjalne Listy do Rodziców. Od tego momentu biblioteka stoi przed pierwszoklasistami otworem, a książki z utęsknieniem czekają na swoich nowych czytelników!

Data dodania: 2022-04-21 10:06:56
Data edycji: 2022-04-21 10:11:11