Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku.To także dzień urodzin znanej polskiej pisarki dla dzieci- Janiny Porazińskiej. Po raz trzeci nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 2 w Myśliborzu aktywnie włączyli się w akcję. Głośne czytanie odbyło się     w 21 klasach. Oto tytuły książek, których fragmenty czytano uczniom.

Klasy I -

Jacob i Wilhelm Grimm- „Czerwony Kapturek”

Klasy II-

Janina Porazińska- „Pamiętnik Czarnego Noska”

Grzegorz Kasdepke- „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”

Klasy IV

Joly Fanny - „Pralinka”

Klasy V

Anna Onichimowska- „Najwyższa góra świata”

Klasy VI

Paweł Beręsewicz i in. …-„Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”

Klasy VII

Adam Bahdaj- „Kapelusz za sto tysięcy”

Klasy VIII

Barbara Kosmowska -„Pozłacana rybka”

Pamiętajmy o tym, by czytać nie tylko od święta. Regularne sięganie po książkę nie tylko wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię, ale także stymuluje rozwój poznawczy, przyczynia się do poprawy krążenia i pomaga zachować równowagę psychiczną. Ponadto czytanie ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole. Naszym czytającym nauczycielom dziękuję za udział w akcji.

Data dodania: 2021-09-30 12:16:32
Data edycji: 2021-09-30 12:25:20