OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

Czytanie rozwija  wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji w klasach II-VIII nauczyciele nauczania początkowego oraz poloniści czytali swoim uczniom fragmenty wybranych przez siebie książek. Uczniom klas I bajkę pt. „Jaś i Małgosia”  przeczytała bibliotekarka – W.Szybylska. Była to również doskonała okazja do rozmowy o potrzebie czytania oraz sprawdzenia, jak najmłodsi uczniowie naszej szkoły radzą sobie z czytaniem ze zrozumieniem.

Data dodania: 2020-09-30 10:47:24
Data edycji: 2020-10-05 10:50:40