OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

W roku szkolnym 2022/23 klasa 2a pod opieką pani Jolanty Błażejewskiej przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu z zakresu podstaw edukacji finansowej – „OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI” pod patronatem Ministerstwa Finansów. Realizacja projektu trwa 10 miesięcy i kończy się w klasie trzeciej.

Uczniowie odbywali podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce  Oszczędzanie, w czasie której zdobywali określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymał „Dziennik podróży”, w którym dokumentował realizację poszczególnych zadań.

Dzieci  poznały nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania oraz formy i sposoby oszczędzania.

W ramach realizacji projektu dzieci odwiedziły bank PKO Bank Polski w Myśliborzu.

Na ostatnim spotkaniu z Grosikiem dzieci rozmawiały o oszczędzaniu pieniędzy podczas wakacyjnych wyjazdów i przemyślanych zakupach.  Poznały pojęcia: dług, pożyczka, lokata i karta płatnicza. Jednak tematem priorytetowym było bezpieczeństwo podczas wakacji. Drugoklasiści wspólnie ustalili zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji tworząc „parasole bezpieczeństwa”. Ponadto omówili sposoby kontaktowania się z najbliższymi oraz sposoby bezpiecznego przechowywania pieniędzy podczas wyjazdów. Dzieci dowiedziały się również co to znaczy „Mieć zaskórniaki”, „Trzymać pieniądze na czarną godzinę”, czy „Trzymać się za kieszeń”.

Z Grosikiem szybko mija czas. Przed nami dwa miesiące wakacji. Kolejne spotkanie we wrześniu….

Data dodania: 2023-06-22 10:54:47
Data edycji: 2023-07-17 10:58:44