Obchody Święta Niepodległości w Dwójce

9 i 10 listopada uczniowie SP nr 2 w Myśliborzu aktywnie uczestniczyli w różnych formach pielęgnowania pamięci o 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystym przedstawieniu przygotowanym przez klasy szóste wraz z nauczycielami, przy wsparciu szkolnego zespołu muzycznego. Montaż słowno - muzyczny przybliżył okoliczności odzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku. Odbyło się również uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego.

10 listopada oddziały przedszkolne zorganizowały wspólne obchody Święta Niepodległości, wspólnie śpiewając patriotyczne pieśni, co wspaniale udało się przedstawić w krótkim filmiku...

Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w konkursie "Wokół symboli narodowych" organizowanym ptrzez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Zgłoszeni przedstawiciele klas wypełnili test z wiedzy o polskiej niepodległości i związanymi z nią symbolami oraz osobami.

W tym samym czasie ptrzedstawiciele klas 7 i 8 oraz harcerze z  naszej szkoły wzięli udział w obchodach miejskich, które odbyły się w kolegiacie myśliborskiej oraz Myśliborskim Ośrodku Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Data dodania: 2022-11-13 22:28:56
Data edycji: 2022-11-13 22:50:42