NIESAMOWITY WARSZTAT MALARSKI Z Małgorzatą Matysiak

„ALLA PRIMA” i „ABSTRAKCJA” – pod takimi hasłami 12. czerwca odbyło się spotkanie uczniów z absolwentką naszej szkoły Panią Małgorzatą Matysiak. Pani Gosia przybliżyła te techniki malarskie opowiadając o nich i pokazując tę sztukę, sama malując na płótnie. Każdy wykonał pracę według własnego pomysłu i wyobraźni, korzystając z cennych wskazówek. Dzieła, jak mówią założenia, uczniowie  wykonali „za jednym posiedzeniem”, dość szybko, zostawiając zróżnicowane ślady pociągnięcia pędzla i palców, często także zacieki.

Dla wszystkich był to niezwykły i cenny czas, w pięknej scenerii wśród obrazów i dzieł artystki. Podczas tworzenia obrazów, można było zobaczyć i usłyszeć szum pociągnięć pędzlem, ciszę i skupienie uczniów, ale także rozmowy o sztuce, malarstwie, dziele tworzenia. Nie zabrakło też tematów życia codziennego nurtujących młodych ludzi o radościach, wyzwaniach i problemach.

Dziękujemy Pani Małgosi za niesamowitą lekcję malarstwa, ogromną dawkę pozytywnej energii i pasji.

Data dodania: 2024-06-16 22:36:40
Data edycji: 2024-06-16 22:44:35