NAUCZANIE ZDALNE W SP2 OD 25 MARCA 2020

Informujemy, że zajęcia zdalne, prowadzone za pośrednictwem Internetu lub innych środków komunikacji przez nauczycieli zmieniają nieco formę - z zajęć "wspomagających samokształcenie", opierających się na utrwalaniu materiału poznanego wcześniej na zajęcie dydaktyczne, podczas których - wciąż zdalnie - nauczyciele będą mogli wprowadzać nowe treści, wystawiać oceny.

W przypadku naszej szkoły zajęcia te odbywać się będą poprzez:

• W klasach I-III i oddziałach przedszkolnych nauczyciele-wychowawcy wypracowali już swoje sposoby komunikacji, z wykorzystaniem aplikacji społecznościowych, e-dziennika, maili służbowych nauczycieli. Będą kontynuować pracę w ustalony z rodzicami sposób.
  • W klasach IV-VIII zajęcia z przedmiotów wiodących - j. polskiego, matematyki, j. obcych, historii, przedmiotów przyrodniczych (przyroda/biologia/chemia/geografia/fizyka) odbywać się będą głównie za pomocą aplikacji Classroom. Uczniowie posiadają szkolne maile w domenie @sp2mysliborz.pl i po zalogowaniu się tam, otrzymują zestawy treści i zadań od nauczyciela. Na Classroom odbywa się też sprawdzanie i ocenianie prac.
  • W klasach IV-VIII zajęcia z pozostałych przedmiotów (technika, muzyka, plastyka, wf, informatyka) odbywają się za pomocą ćwiczeń lub zadań zlecanych poprzez dziennik elektroniczny - sprawdzajcie wiadomości oraz zadania domowe w "dzienniczku ucznia"!

UWAGA!

• Uczeń powinien realizować treści szkolne w godzinach, gdy "normalnie" byłby w szkole na danym przedmiocie. Prosimy, by uczniowie wstawali rano i odrabiali zadania szkolne w godzinach "przedobiadowych".
  • Nauczyciele będą też korzystać z dostępu do Google Meet (spotkań na żywo) - z 1-dniowym wyprzedzeniem, poprzez dziennik lub maila/Classroom, nauczyciel poinformuje uczniów/rodziców o godzinie spotkania i prześle link do łączenia.
  • Nauczyciele w dzienniku będą wpisywali tematy zajęć i sprawdzali obecność. Podstawą do uzyskania "obecności" jest kontakt zwrotny ze strony ucznia.
  • Niektórzy nauczyciele wykorzystywać będą również inne aplikacje - ustalane indywidualnie z klasą.

Kontakt z nauczycielami możliwy jest poprzez wiadomości w dzienniku elektronicznym oraz służbowe adresy e-mail (nazwiskonauczyciela@sp2mysliborz.pl), kontakt z wychowawcami wg ustalonych wcześniej zasad.

Data dodania: 2020-03-24 14:57:51
Data edycji: 2020-03-25 09:24:45