Międzynarodowy Dzień Kropki 2022

W naszej świetlicy we wrześniu zaroiło się od kropek.

Ma to związek z obchodami Dnia Kropki – The Dot Day. To nietypowe nieoficjalne święto, które zyskuje popularność na całym świecie.

Skąd się wzięło?

Święto Kropki zostało zapoczątkowane dzięki książce "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Opowiedział on historię dziewczynki o imieniu Vashti, której brakowało wiary w siebie. Dzięki namalowanej kropce odkryła swój talent i siłę kreatywności - jak z czegoś prostego (tytułowej kropki) można stworzyć coś wyjątkowego i zyskać wiarę we własne umiejętności. Dziewczynka zdała sobie sprawę, że ogranicza ją jedynie wyobraźnia i że w każdym z nas drzemie talent, który potrzebuje jedynie impulsu, aby pokazać się światu.

Dzień kropki w świetlicy obchodziliśmy poprzez pogadankę na temat kreatywności, wyklejanie wycinanek z kolorowych kropek, tworzenie kropkowych prac plastycznych i łączenie kropek w rozmaite kształty.

Omówiliśmy wspólnie treść książki pt.: ,,Kropka".

Nie zabrakło również atrakcji w postaci sesji zdjęciowej z kolorową fotoramką oraz wspólnej gry w Twistera.

Tego dnia wielu uczniów miało na sobie ubrania w kropki.

W trakcie zajęć dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością. :)

Data dodania: 2022-09-29 23:23:38
Data edycji: 2022-10-06 23:26:16