Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania w Dwójce

29 września kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie myśliborskiej „Dwójki” czytali utwory Adama Mickiewicza. Wybór tego autora nie był przypadkowy, ponieważ akurat w tym roku przypada 200. rocznica wydania jego „Ballad i romansów”, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 właśnie Rokiem Romantyzmu Polskiego. W związku z tymi faktami w klasach I-III bajkę pt. „Lis i Kozieł” przeczytała i omówiła p. bibliotekarka W. Szybylska, natomiast klasom IV-VIII nauczyciele poloniści przypomnieli treść bajki pt. „Przyjaciele” oraz ballady pt. „Świtezianka”. Recytacjom towarzyszyły oczywiście rozmowy na temat potrzeby głośnego czytania w życiu codziennym oraz korzyści, jakie przynosi ono wszystkim. Bez wątpienia największym zaskoczeniem była wizyta w klasie I c, podczas której jedna z uczennic-Hanna Błaszczyk, pochwaliła się swoją wiedzą i  oznajmiła, że Adam Mickiewicz napisał „Pana Tadeusza”. Brawo! Wspólne czytanie przyniosło wszystkim dużo przyjemności. Pamiętajcie jednak, że czytać trzeba codziennie, nie tylko od święta!

Data dodania: 2022-10-03 23:16:50
Data edycji: 2022-10-19 23:18:56