Konferencja dla pracowników placówek oświatowo - wychowawczych

W ramach Kampanii „Biała Wstążka”, która odbywa się w dniach od 25.11.2023 do 10.12.2023 roku, dyrektor naszej szkoły -Pani Anna Zabłotna wraz z  psychologiem - Panią Anną Sobańską i pedagogami - Panią Martą Moryl i Panią Iwoną Śmierską uczestniczyła w konferencji dla pracowników placówek oświatowo – wychowawczych „Przemoc i cyberprzemoc oraz wsparcie dla osób pokrzywdzonych i inne zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży. Teoria i praktyka w powiecie myśliborskim”. Wydarzenie organizowane było przez  Starostwo Powiatowe oraz PCPR w Myśliborzu.

Podczas konferencji przedstawiona została problematyka zachowań ryzykownych podejmowanych przez dzieci i młodzież jako skutek przemocy. Omówiono zjawisko przemocy, w tym cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści oraz rolę wspierającego dorosłego. Po wystąpieniach odbył się także panel dyskusyjny, podczas którego można było uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania lub podzielić się refleksjami oraz własnymi dobrymi praktykami.

Podczas konferencji uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę i zapewne wykorzystają nowe wiadomości w codziennej pracy z uczniami i rodzicami. Udało się także nawiązać kontakty z wykwalifikowanymi specjalistami, które będzie można w przyszłości wykorzystać do zorganizowania szkoleń całej kadry pedagogicznej, a także rodziców naszych uczniów, aby jeszcze efektywniej wspierać wychowawczą rolę rodziny.

Data dodania: 2023-12-01 13:17:16
Data edycji: 2023-12-01 13:35:18