Gminne uroczystości Święta Niepodlegości

10 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zainaugurowała je Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kolegiacie pw. Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu. Naszą szkołę reprezentowała delegacja: Poczet Sztandarowy z opiekunką Samorządu Uczniowskiego- Panią Anną Sobańską, uczniowie kl. II b z wychowawczynią Panią Eweliną Dudą. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy, po czym władze miasta, poczty sztandarowe i wszyscy obecni przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik  Ofiar II Wojny Światowej, gdzie głos zabrał Pan Burmistrz Myśliborza -Piotr Sobolewski.

Tradycyjnym złożeniem wiązanek kwiatów pod pomnikiem uczczono pamięć kombatantów, Polskich Dzieci Wojny, ofiar Sybiru i wszystkich zamordowanych w czasie II wojny światowej.  Kwiaty składali przedstawiciele samorządów, instytucji, stowarzyszeń i szkół, w tym w imieniu naszej szkoły Pani Dyrektor Anna Zabłotna. Uroczystość odbywała się w obecności pocztów sztandarowych, harcerzy z naszej szkoły pod opieką Pani Joanny Topolskiej, zebranych gości oraz mieszkańców miasta.

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się do Myśliborskiego Ośrodka Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły – Panią Alicję Ptak, Panią Izabelę Korzeniewicz, Panią Iwonę Zawadę  i Pana Andrzeja Wachowicza.

Udział w uroczystościach był dla uczniów prawdziwą lekcją patriotyzmu, a także powodem do dumy z godnego reprezentowania szkoły, zarówno w części oficjalnej jak i artystycznej.

Data dodania: 2023-11-12 15:45:24
Data edycji: 2023-11-12 17:31:00