EDUKACJA ZDALNA w naszej szkole i akcje specjalne w mediach

Ruszyła Edukacja Zdalna dla klas ósmych. Już od piątku ósmoklasiści rozpoczęli rozwiązywanie zadań z matematyki i j. polskiego, mogą też skorzystać z propozycji rozwijania umiejętności porozumiewania się po angielsku, a to wszystko w aplikacji Classroom od Google Apps dla Szkół. Z Classroom można korzystać po zalogowaniu do konta Google lub do aplikacji mobilnej (Android lub iOS).  [Więcej na ten temat tutaj]

Wychowawczynie KLAS I-III oraz nauczyciele większości przedmiotów z KLAS IV-VII przesyłać będą zadania do realizacji za pomocą Wiadomości w E-Dzienniku. Prosimy więc rodziców o zaglądanie tam z dziećmi lub TYMCZASOWE udostępnienie swoich kont uczniom, by mogli zadane prace robić podczas domowej "kwarantanny". Uczniowie klas siódmych mają swoje własne konta w dzienniku, więc (prawdopodobnie) tam znajdą swoje zadania.   [Więcej o dzienniku i aplikacji Dzienniczek+]
Będą to zadania związane z podsumowaniem i utrwaleniem wiadomości z ostatnich tematów, a czasem wychodzące do kolejnych zagadnień. Rozwiązywać je uczniowie będą w zeszytach, a później - w szkole prace te zostaną ocenione i sprawdzone!
Po powrocie do szkoły postaramy się również z uczniami klas V-VII przećwiczyć korzystanie z Google Apps i Classroom. Może to ciekawsza alternatywa dla niektórych zadań domowych?

Tymczasem... prosimy dopilnować aby w czasie, gdy szkoła jest zamknięta uczniowie nie wychodzili z domu, zwłaszcza na jakieś spotkania z grupą przyjaciół (!). Z psem na szybki spacer można, ale z zachowaniem dużej ostrożności.

Zachęcamy też do rozwijania zainteresowań poprzez odwiedzanie ciekawych stron z różnych dziedzin, które umieszczamy w zakładce UCZEŃ na naszej stronie (menu u góry).

W mediach pojawiają się też różne akcje edukacyjne organizowane specjalnie na ten wyjątkowy czas. Polecem m.in.:

Lekcje historii z Muzeum Powstania Warszawskiego

dla klas VII i VIII o godz. 10.00, dla młodszych o 12.00 na facebook'u Muzeum:

Pomysły na twórcze i pożyteczne zabawy z dziećmi w domu od...

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC w godz. 8:00-13:00 młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

Wśród nich są m.in.: „Al-chemik” – program, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne, a także „Zaczarowany świat”, dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza również najmłodszych do oglądania programów takich jak: „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”.”

Serwis Telewizji Polskiej

Także TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo dla dzieci i młodzieży. Codziennie w godz.13:00-17:00 widzowie będą mogli zobaczyć koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur. Wśród najważniejszych produkcji wyemitowanych w najbliższych tygodniach znajdą się: „Twój Vincent”, „Tango” (Teatr Telewizji), „Wesele”, „Herbert – mosty” – cykl programów publicystycznych, „Śladami wielkich kompozytorów” – cykl dokumentalny, „Hamlet”, „Mały książę”, „Ogniem i mieczem”, „Dzieje mistrza Twardowskiego”, „Awantura o Basię” oraz koncert Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik „Lustosławki/Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci”.

W popołudniowym paśmie nie zabraknie również programów naukowych i przyrodniczych.

Data dodania: 2020-03-14 00:06:03
Data edycji: 2020-03-15 22:05:50