Dzień Ziemi z Kołem Łowieckim JELEŃ

Dzień Ziemi z Kołem Łowieckim „Jeleń”

27 kwietnia 2024r. uczniowie klas: 3b, 5b i 6a wraz z opiekunem Szklonego Koła LOP Joanną Kamińską wybrali się na zaproszenie Koła Łowieckiego „Jeleń” do pobliskich lasów w Otanowie, aby je posprzątać. Przewodnikami byli myśliwi, którzy zaprosili  młodzież na wędrówkę ścieżką udostępniającą najcenniejsze walory lasów. Wśród naturalnych siedlisk śmieci było wiele. Wywołało to ogromne zdziwienie wśród sprzątających las. Nasuwa się pytanie „Dlaczego tak się dzieje”?. Jest to doskonała okazja do uświadomienia sobie zagrożeń naszej planety oraz podjęcie dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi. Następnie odbyła się wspólna biesiada z ciepłym posiłkiem oraz grillowaną kiełbaską w Zielonej Dolince, którą rozpoczął prezes Koła  Łowieckiego „Jeleń”, pan Roman Kawecki, zapraszając do wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie wzięli udział w zabawach zorganizowanych przez przedstawiciela  Nadleśnictwa  Myślibórz. Rozdano również nagrody i upominki dla uczestników.

Była to interesująca lekcja przyrody.

Szkolne Koło LOP

Data dodania: 2024-04-29 13:47:08