Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY - zaproszenie do wspólnej zabawy

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY - zaproszenie do wspólnej zabawy

Światowy Dzień Zespołu Downa – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.


Kolorowe skarpetki - znak solidarności z chorymi
W ten dzień na znak solidarności z chorymi można  założyć kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny!

Zachęcamy  uczniów naszej szkoły, aby wzięli udział w   akcji ,,Kolorowa skarpeta”. Każda klasa przygotuje jedną kolorową skarpetę, pokolorowaną z dwóch stron, wyciętą z brystolu. Prace mogą być wykonane przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej (malarstwo, rysunek, collage,  i inne). Liczymy, iż wasze projekty zaskoczą nas swoimi oryginalnymi i niepowtarzalnymi pomysłami, a przede wszystkim sposobem wyrażenia własnych uczuć i emocji. Wszystkie kolorowe skarpety będą zaprezentowane podczas Światowego Dnia Zespołu Downa.

 

Serdecznie zapraszamy.

Renata Szuszkiewicz, Joanna Topolska

Data dodania: 2023-03-14 22:54:01
Data edycji: 2023-03-14 22:56:39
Ilość wyświetleń: 658
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej