Dżentelmen Roku 2020

Zgodnie z tradycją po raz kolejny zapraszamy do udziału w Wyborach Dżentelmena. Coroczne wybory Dżentelmena Szkoły stały się już tradycją naszej placówki. Są także okazją do przypomnienia zasad savoir-vivre’u, dają możliwość integracji społeczności uczniowskiej i pokazują, że i dzisiaj warto być kulturalną osobą. Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki wybierają najbardziej kulturalnego chłopca w klasie.

Prawdziwy dżentelmen to z pewnością chłopiec, który nie przeklina, jest spokojny - nie wszczyna bójek, nie ciągnie za włosy, ustępuje dziewczynkom miejsca, puszcza  je przodem w drzwiach. "Dżentelmen - to przede wszystkim ten, kto nie kłamie, dotrzymuje święcie słowa, nie poniży słabszego, nie zawiedzie nigdy zaufania, idzie drogą prostą, nie pozwoli sobie na obmowę, nie jest intrygantem, jest wiernym w przyjaźni, lojalnym itd. Dżentelmen - to chłopiec, który jest zawsze właściwie ubrany, uprzejmy dla wszystkich, opanowany w ruchach, spokojny w mowie itd.”

Zarząd SU prosi Wychowawców o zapisanie nazwiska Dżentelmenów z każdej klasy (przypominamy, że uprawnione do głosowania są dziewczynki) na kartce w pokoju nauczycielskim do 25 września 2020 r.

29 IX o godz. 9.50 w swoich klasach Klasowi Dżentelmeni rozwiążą test (dotyczący bon- ton dostosowany do wieku uczestnika, przygotowany przez opiekuna SU). Na podstawie wyników zostanie wyłoniony Dżentelmen Roku 2020 na poziomach: I-II, III- IV, V- VI, VII- VIII.

30 IX poznamy Szkolnych Dżentelmenów i zrobimy pamiątkowe wspólne zdjęcie przy Patronie szkoły- Januszu Kusocińskim. Z okazji Święta Chłopców Spółdzielnia Uczniowska „U Kusego” przygotowuje dla wszystkich chłopców i mężczyzn loterię (los darmowy i każdy z niespodzianką).

Organizatorzy Zarząd SU

Data dodania: 2020-09-21 14:19:37