Debata szkolna ''Co mi się podoba, a co nie w mojej szkole?''

28 lutego w naszej szole odbyła się debata szkolna, w której wzięły udział klasowe samorządy III - VIII.
Temat debaty: ''Co mi się podoba, a co nie w mojej szkole?''.

Debatę prowadziła Julia Robakowska - przwodnicząca Samorządu Uczniowskiego,
a otworzyła "rozmowy uczniowskie przy prostokątnych stołach" p.o. dyrektor szkoły Anna Zabłotna,
która podkreśliła znaczenie debaty - wyrażania własnego zdania - w życiu młodego człowieka.

Debatę zorganizowały panie:
Anna Sobańska (opiekunka SU), Wioletta Szybylska (bibliotekarka szkolna) oraz dyrekcja szkoły.

Dziękujemy mówcom za profesjonalne przygotowanie się do debaty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Debata to metoda pracy, która kształtuje w uczniach wielorakie umiejętności. Pozwala im dostrzec siłę i moliwości, jakie daje dialog i dyskusja, a co za tym idzie - wykształca w nich postawy obywatelskie. Uczniowie zaczynają dostrzegać, że demokracja jest nieustannym dialogiem społecznym i rozumieć, jak ważna jest umiejętność wypowiadania własnego zdania, formułowania efektywnych, przekonujących argumentów, a zarazem słuchania głosu innych.

Debatowanie:
- rozwija umiejętność wypowiadania się na forum;
- rozwija umiejętność tworzenia logicznych, konkretnych i klarownych wypowiedzi;
- wzmacnia pewność siebie;
- pokazuje, jak istotne jest uważne słuchanie innych i uczy poszanowania innego punktu widzenia;
- rozwija umiejętność twórczego i krytycznego myślenia;
- kształci umiejętność tworzenia różnorodnej, jasnej i efektywnej argumentacji;
- zwraca uwagę na to, jak istotne jest popieranie argumentów rzetelnymi dowodami;
- wspomaga procesy demokratyzacji szkoły.

Data dodania: 2024-02-29 08:33:44
Data edycji: 2024-02-29 09:12:37