BIEG PO ZDROWIE czyli profilaktyka i edukacja proekologiczna

W dniach 20 – 21 września odbył się w naszej szkole rajd „Bieg po zdrowie”, miał on wymiar profilaktyczny i proekologiczny. Uczniowie na terenach zielonych w lasku wierzbnickim i przy szkole mierzyli się z różnymi zadaniami przygotowanymi przez pracowników szkoły i harcerzy:

- zapoznały się z problematyką zdrowego żywienia i produktami, które są powodem wielu chorób i uzależnień,

- uczyły się właściwej segregacji odpadów,

- poznały i prezentowały aktywne sposoby spędzania czasu wolnego,

- nazywały i omawiały pozytywne i negatywne emocje towarzyszące nam w życiu codziennym,

- wykazywały się swoją sprawnością fizyczną.

Rajd jest elementem realizowanego w SP2 w Myśliborzu programu profilaktycznego. Przebiegał w charakterze gry, z elementami rywalizacji i nauki poprzez zabawę. Każda z klas otrzymała w ramach nagrody, a jednocześnie zachęty do aktywnego spędzania czasu w trakcie przerw śródlekcyjnych i wycieczek, sprzęt sportowy, zakupiony ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myśliborzu.

Data dodania: 2023-09-25 22:33:43
Data edycji: 2024-04-29 17:02:43