''Bezpieczna droga do szkoły'' - spotkanie przedszkolaków i pierwszoklasistów z policjantami

Dnia 21 października 2022 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu spotkali się z przedszkolakami z Oddziałów Przedszkolnych.
Celem wizyty gości było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci zobaczyły policyjny radiowóz, do którego mogły wejść.
Na koniec pod eskortą policjantów przedszkolaki przechodziły przez przejście dla pieszych.
Dzieci były bardzo zadowolone i wiele z nich w przyszłości chciałoby wykonywać zawód policjanta.

28 października 2022r. podobne spotkanie z z funkcjonariuszem policji Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu mieli też uczniowie klas pierwszych. Celem spotkania było zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślił również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami oraz zadawali wiele pytań. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, a dowodem są wspólne pamiątkowe zdjęcia. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Poleszczukowi za wizytę u pierwszaków w naszej szkole.

Data dodania: 2022-10-28 12:42:26
Data edycji: 2022-11-03 12:44:07