AKCJA SADZENIA ROŚLIN

W ramach świadomości i odpowiedzialności za losy naszej planety, 22 kwietnia uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią Joanną Kamińską oraz przedstawicielem rodziców  panią Aleksandrą Kordylą – Koc porządkowali tereny zielone wokół szkolnego placu zabaw „Nivea” poprzez sadzenie nowych sadzonek krzewów i roślin kwiatowych. Każde zasadzone rośliny, to ochrona klimatu. Akcja ta łączy nas wszystkich wokół przyrody, bo to działania, które musimy razem chronić i pielęgnować. Każda osoba może przyczynić się do zwiększania powierzchni zielonych płuc naszej planety, aby zapewnić bezpieczną przyszłość następnym pokoleniom. Sadzenie roślin to nie tylko wyraz troski o środowisko, lecz także wielka korzyść dla naszego zdrowia i samopoczucia. Aktywność na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody, to wspaniała forma wypoczynku i regeneracji.

W tym samym czasie reprezentacja naszych zuchów z Gromady Zuchowej "Włóczykije" i harcerzy z 6 DH "Wszędobylska" brali udział z wicedyrektorem Rafałem Topolskim w organizowanej przez Nadleśnictwo Myślibórz akcji sadzenia Lasu im. Jana Pawła II, w okolicy Góralic. Wraz z reprezentantami wielu lokalnych organizacji, samorządu lokalnego i leśników zasadzili kilka tysięcy sadzonek. Z tego około 200 dębów zostało zasadzonych rękami naszych zuchów i harcerzy!

Podejmując te działania Wiemy, że nauczymy się  ochrony środowiska i klimatu oraz będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami.

Data dodania: 2023-04-25 22:22:21
Data edycji: 2023-04-25 22:37:05