79. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja 2024 roku, na zaproszenie  Burmistrza Myśliborza, Polskiego Związków Dzieci Wojny, a także Hufca ZHP w Myśliborzu, przedstawiciele uczniów i pracowników naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Anną Zabłotną, uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej 79. rocznicę zakończenia II wojny światowej na Cmentarzu Wojennym w Myśliborzu.

Wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji, instytucji i placówek oświatowych oraz zebranymi mieszkańcami, uczniowie uczestniczyli w mszy polowej, a także wysłuchali okolicznościowych przemówień, które przypomniały wszystkim o znaczeniu tego dnia oraz o bohaterach, którzy walczyli za wolność własną i kolejnych pokoleń.

Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Braterstwa Broni wyrażając wdzięczność, szacunek i pamięć wspominanych wydarzeń.

Na zakończenie obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, które uświetniła oprawa wojskowa, wspólnie odśpiewano Rotę.

Niech ta rocznica będzie dla całej społeczności szkolnej okazją do refleksji nad historią, bohaterstwem i pokojem, którego utrzymanie jest teraz naszym zadaniem.

Autor tekstu i zdjęć: Anna Sobańska- opiekunka Samorządu Uczniowskiego

Data dodania: 2024-05-06 10:52:31