Czcionka:

Kontrast:

Zbiórka surowców wtórnych

ZBIERAMY SUROWCE WTÓRNE!

Od 15 września 2021r. do 31 maja 2022r. wznawiamy zbiórkę surowców wtórnych. Zachęcamy wszystkich do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów w celu:

• wyrobienia nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, czyli w gospodarstwach domowych i szkole,
  • wykształcenia i utrwalenia zachowań proekologicznych,
  • przeciwdziałania zaśmiecaniu najbliższego otoczenia.

Konkurs polega na zebraniu przez uczniów szkoły jak największej ilości surowców wtórnych w przeliczeniu na jednego ucznia.

Należy zbierać:

1. Makulaturę:

- gazety, czasopisma, ulotki, katalogi,

- książki,  zeszyty,  papier biurowy,

- tekturowe i kartonowe pudełka.

1. Plastikowe czyste butelki typu PET ( przezroczyste, zielone, niebieskie).
  2. Baterie:

- wszystkie rodzaje baterii wyłączając akumulatory i baterie telefonów komórkowych.

Nie zbieramy!: papieru z folią, papierków po cukierkach, papierów zatłuszczonych i brudnych, worków po cemencie, zaprawach budowlanych, opakowań po mleku lub sokach, tapet, kalki, celofanu, pustych opakowań po : szamponach, kremach płynach do kąpieli, płynach do naczyń, opakować po środkach chemicznych, kartonów po napojach , mleku i innych produktach spożywczych, styropianu, celofanu, doniczek i foremek plastikowych, zabawek, opakowań po jogurcie, śmietanie i maśle oraz szkła.

Surowce wtórne dostarczamy

do szkoły w każdą

środę w godz. 9.00 – 12.00.

Wejście od podwórka.

Data dodania: 2021-09-13 15:08:21