Czcionka:

Kontrast:

Święto Polski

8 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się spektakl z okazji 11 Listopada przygotowany przez uczniów z kółka teatralnego i Samorządu Uczniowskiego. Za oprawę uroczystości odpowiadały panie: Iwona Zawada i Anna Zabłotna, za muzykę- pan Andrzej Wachowicz.  To była prawdziwa i bardzo wzruszająca lekcja patriotyzmu. Widzowie razem z aktorami zaśpiewali najważniejsze pieśni w historii naszego kraju, które wzmacniały wiarę i nadzieję na szybkie odzyskanie niepodległości przez Polskę. W roli Ojczyzny wystąpiła uczennica z klasy VI a- Zuzanna Wolańska. Jej „symbolicznego rozbioru” dokonały dziewczynki z klasy IV a: Sara Adnan, Julia Robakowska i Ola Dąbska. W czasie spektaklu dzieci z kl. I b przypomniały zasługi  naszych wybitnych rodaków: Fryderyka Szopena, Jana Matejki, Henryka Sienkiewicza i Józefa Wybickiego. Uroczystość poprowadzili: Maciej Kostrubiec i Maja Pająk – uczniowie z kl. VIII c.  Na zakończenie odbył się dialog aktorów z publicznością, w czasie którego został wyrecytowany utwór pt. „Katechizm dziecka polskiego” W. Bełzy. Dziękujemy uczennicom z zespołu wokalnego prowadzonego przez p. I. Korzeniewicz oraz p. A. Wachowiczowi, który dziś zaprezentował hymn naszej szkoły w nowej aranżacji.

Poza udziałem w spektaklu, oddziały przedszkolne uczciły Święto Niepodległości wspólnym śpiewaniem patriotycznych piosenek. Natomiast o godzinie 11.11 na szkolnym korytarzu spotkaliśmy się wszyscy – od zerówki do klas ósmych, by wspólnie z nauczycielami, dyrekcją i pracownikami szkoły odśpiewać wszystkie 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wzięliśmy w ten sposób udział w ogólnopolskiej akcji „Do Hymnu”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i filmu z naszych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Data dodania: 2019-11-08 12:56:10
Data edycji: 2019-11-08 13:33:06

KONKURSY

Jesteś głodny sukcesów? Kliknij, by dowiedzieć się, jakie konkursy czekają na Ciebie!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!