Czcionka:

Kontrast:

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2020

W związku ze zmienionym terminem przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty Minister Edukacji Narodowej ustalił nowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych. Rekrutacja rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do  10 lipca. Dokumenty do szkół będzie można składać w wersji elektronicznej. Wtedy należy dosłać kopię świadectwa. Druga tura składania dokumentów w trakcie postępowania rekrutacyjnego rozpocznie się 31 lipca, a zakończy 4 sierpnia. Wówczas należy złożyć kopię, także wersję elektroniczną, zaświadczenia o wynikach  egzaminu ósmoklasisty.  12 sierpnia w szkołach, do których składaliście dokumenty, zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Ze względu na stan epidemii może się to odbywać  za pomocą stron internetowych tych szkół. Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której zostaliście przyjęci, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.  Jeśli planujecie uczyć się w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe,  trzeba także dostarczyć  zaświadczenie lekarskie  o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Data dodania: 2020-05-20 13:09:45
Data edycji: 2020-05-25 12:57:00

KONKURSY

Jesteś głodny sukcesów? Kliknij, by dowiedzieć się, jakie konkursy czekają na Ciebie!