Czcionka:

Kontrast:

Normalka... czyli spektakl o uzależnieniach

W dniu 16.09.2019 roku uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym "Normalka" w Mysliborskim Ośrodku Kultury finansowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myśliborzu.

"Normalka" to monodram Adama Andryszczyka opowiadający historię Bołtrysia (w tej roli gorzowski aktor Jan Mierzyński) alkoholika, którego podczas pijackich wizji nawiedza jego zmarły kolega Andryś. Główny bohater prowadząc rozmowę ze swoim przyjacielem, opowiada gorzką historię swojego życia, które jest podyktowane alkoholem, strachem przed trzeźwością i normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie. Mimo totalnego rozkładu psychicznego i fizycznego próbuje usprawiedliwiać samego siebie i swoje zachowania.

Czy zmarły kolega w postaci wiadra, krzesła, butelki czy wieszaka na ubrania , będzie w stanie przekonać go do normalności? Czy „silna wola” i samozaparcie będą iskrą do podjęcia walki z samym sobą?

Wspaniała muzyka skomponowana przez Marka Popisa i projekcje multimedialne stworzone przez Bartosza Bandurę niesamowicie potęgowały doznania podczas godzinnego spektaklu o potrzebie zrozumienia, akceptacji i walki z samym sobą. Młodzież podczas spektaklu, a także w trakcie krótkiej rozmowy po nim, miała okazję oddać się refleksji nad uzależnieniami, ich przyczynami i własnymi decyzjami...

Data dodania: 2019-09-16 22:26:55
Data edycji: 2019-09-16 22:28:33

KONKURSY

Jesteś głodny sukcesów? Kliknij, by dowiedzieć się, jakie konkursy czekają na Ciebie!

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!