Andrzejkowe Czarowanie w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego

W dniach 28 i 29 listopada uczniowie klas drugich naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w magicznych zajęciach andrzejkowych, które odbyły się w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego. To wyjątkowe wydarzenie, prowadzone przez panią animator z muzeum, przeniosło nasze dzieci w świat dawnych tradycji i zabaw andrzejkowych.

Podczas tych dwóch dni, uczniowie mieli możliwość zgłębić historię i znaczenie andrzejkowych tradycji. Pani animator przedstawiła różnorodne zwyczaje związane z tym świętem, które od wieków są częścią polskiej kultury. Andrzejki, obchodzone w noc z 29 na 30 listopada, to czas wróżb i przepowiedni, a nasze zajęcia idealnie oddały ten niezwykły klimat.

Po części edukacyjnej przyszła pora na zabawę. Dzieci miały okazję wziąć udział w różnych andrzejkowych zabawach, które przygotowała pani animator. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i ciekawością uczestniczyli w tych magicznych praktykach. Te tradycyjne gry i wróżby to doskonały sposób na zrozumienie kultury i tradycji naszych przodków, a także świetna okazja do integracji i wspólnej zabawy.

Dwa dni spędzone w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego były nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją historii i kultury. Jesteśmy wdzięczni pani animator za przekazanie tej unikatowej wiedzy w tak interesujący sposób. Dziękujemy również wychowawczyniom za organizację i opiekę nad uczniami podczas tych wyjątkowych dni.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia, które wzbogacają edukację naszych uczniów i pozwalają im na praktyczne doświadczenie polskich tradycji.

Data dodania: 2023-12-01 08:30:29
Data edycji: 2023-12-08 08:32:41