WYNIKI KONKURSU „W magicznym świecie Karolci”

15 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas drugich  pt. „W magicznym świecie Karolci”.
Trzy klasy reprezentowało po  trzech przedstawicieli. Na początku każdy z uczniów otrzymał błękitny, magiczny koralik, który następnie zawiesił na szyi. Mały przedmiot, zgodnie z treścią lektury, miał pomóc dzieciom spełnić ich życzenie. Wszyscy jednogłośnie chcieli jak najlepiej poradzić sobie z konkursowymi zadaniami. Uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach- rozwiązywali test wiedzy o lekturze, opisywali główną bohaterkę- Karolcię, rozwiązywali krzyżówkę oraz uzupełniali dyktando. Najciekawsze dla drugoklasistów okazało się zadanie polegające na wylosowaniu jednego z czternastu przygotowanych rekwizytów i wyjaśnieniu jego związku z treścią książki.
W czasie konkursu dzieci skosztowały także czekoladowych pierników w kształcie serc, które bohaterowie lektury otrzymali od Baby Jagi.
Ten , kto je zjadł, miał stać się lepszym człowiekiem. Uczniowie również otrzymali taką szansę i na kartkach zapisali, co zrobią dobrego
i dla kogo w dniu konkursu. Mam nadzieję, że dotrzymali słowa!

Oto wyniki lekturowych zmagań :

I miejsce Zofia Kucharska kl. II b

II miejsce Eryk Wardach kl. II a

III miejsce  Nikodem Krauze kl. II a

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone zwycięzcom na apelu podsumowującym
udział wszystkich uczniów w konkursach w I semestrze.

Gratuluję i dziękuję za udział w konkursie!

Bibliotekarz - W. Szybylska

Data dodania: 2023-11-19 20:47:24