Lekcja z Julką

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby zostać patronem szkoły? Kim jest Patron naszej szkoły? Na pewno wielu z nas zadało sobie kiedyś lub zada sobie to pytanie.

24 października 2023 r. klasa 2b, której wychowawcą jest Pani Ewelina Duda, gościła  Przewodniczącą Samorządu Szkoły – uczennicę kl. VIII a- Julię Robakowską. Julia w ciekawy sposób przybliżyła swoim młodszym kolegom  postać Patrona szkoły Janusza Kusocińskiego. Przygotowała prezentację z ważnymi wydarzeniami z życia oraz ciekawostkami o Januszu Kusocińskim. Na koniec spotkania, uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na quizowe pytania.

Po tej lekcji każdy z uczniów już wiedział, że aby zostać patronem, należy nie tylko osiągać sukcesy, ale dawać przykład swoim życiem innym, kochać ludzi, pomagać im, być patriotą.

Lekcja, którą otrzymaliśmy, z pewnością na długo będzie tkwić w naszej pamięci. Nieznajomość tego, co przyszłość przyniesie każdemu z nas, skłania nas do refleksji, gdyż istnieje możliwość, że któregoś dnia to właśnie ktoś z nas zostanie patronem. Ta myśl napawa nas optymizmem i daje nam poczucie nieograniczonych możliwości, co staje się motywacją do dążenia do osiągnięcia czegoś wyjątkowego.

Data dodania: 2023-11-14 13:20:10
Data edycji: 2023-11-14 13:23:40