Dzień Chłopaka w klasie 8a

Ostatni taki dzień...

Szkolna klasa to coś więcej niż uczniowie siedzący w ławkach. To osoby, na których możesz polegać. To grupa ludzi, która przechodzi razem zarówno przez te złe, jak i dobre chwile. Klasa jest drugą rodziną, w której czujesz, że nie jesteś sam. Nasza klasa 8 a jest przykładem zgranej drużyny. Jednym z dni, który nam to udowodnił, był ostatni dzień września tego roku.

Chłopcy obchodzili wtedy swoje święto. Dziewczęta nie zapomniały o tym ważnym dniu i wspólnymi siłami stworzyły "Wesołe miasteczko", które miało upamiętnić nasze ostatnie klasowe obchody Dnia Chłopaka. Kontynuując wieloletnią tradycję, cieszyłyśmy się, że znów możemy zobaczyć uśmiech na twarzy każdego z kolegów. Gdy na koniec wszyscy usiedliśmy przy jednym stole, trudno nam było pogodzić się z myślą, że to już ostatni Dzień Chłopaka spędzony w naszym klasowym gronie. Codziennie chcemy pokazywać, że jesteśmy dla siebie ważni, a ten dzień wzmocnił to przekonanie. „Nic dwa razy się nie zdarza/ i nie zdarzy". Warto zapamiętywać nie tylko te złe dni, ale i te radosne, piękne chwile, które już się nie powtórzą. Czas szybko mija, dlatego trzeba z niego brać jak najwięcej. Radowały nam się serca, kiedy widziałyśmy, że przygotowany przez nas prezent spodobał się naszym kolegom. Potrafimy cieszyć się ze szczęścia innych i nie myśleć wyłącznie o sobie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się powtórzyć dnia, godziny czy minuty, dlatego chcemy sprawić, by wszystkie szkolne chwile były jak najlepsze.

Każdy dzień nas czegoś uczy. To właśnie w naszej klasie rozwijamy się nie tylko pod względem naukowym, ale i społecznym. Od pierwszej klasy uczono nas, czym jest szacunek, przyjaźń, kultura. Mimo różnych przeszkód, nie poddajemy się i chcemy być lepszymi ludźmi i rozwijać nasze relacje. Każdy w naszej klasie jest istotną cegiełką, która buduje silną wspólnotę. Gdy się rozstaniemy, z pewnością wszystkie klasowe chwile pozostaną w naszych sercach. Nie da się zapomnieć tak pięknych i kształcących ośmiu lat, spędzonych w gronie wspaniałych ludzi.

Martyna Wolanicka

Data dodania: 2020-09-30 10:34:46