XVII edycja „Sobieradzika” za nami

Zakończyły się XVII już majowe zmagania naszych najmłodszych uczniów w szkolnym konkursie polonistycznym „Sobieradzik” autorstwa Marii Pałki. Uczniowie musieli m.in. wykazać się znajomością alfabetu, części mowy, zasad ortograficznych, wskazywaniem rodziny wyrazów, rozwijaniem zdań czy pisaniem listu. Na czołowe miejsca wysunęło się dziewięć osób z klas I – III spośród 53 uczestników. Oto najlepsi młodzi poloniści:

– klasy pierwsze: Składanowska Lena kl. I C, Czemerys Aleksandra kl. I A, Denisiewicz Mateusz kl. I B,

– klasy drugie: Topolski Filip kl. II A, Rawluk Tomasz kl. II A, Baranowski Ignacy kl. II A,

– klasy trzecie: Mrozińska Weronika kl. III B, Olszewska Hanna kl. III B, Jakubowski Wojciech kl. III A.

Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe na apelu szkolnym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

%d bloggers like this: