Zosia Sleigh- laureatką i finalistką prestiżowych konkursów

Miło nam poinformować, że Zosia Sleigh, uczennica kl. VI b, wychowanka pani Anny Zabłotnej w ubiegłym tygodniu uczestniczyła wraz z mamą i wychowawczynią w uroczystej gali podsumowującej wojewódzkie konkursy przedmiotowe odbywające się w tym roku szkolnym w XIII LO w Szczecinie. Zosia w części finałowej XVI Konkursu Humanistycznego stanęła do konkursu razem ze 134 uczniami ze szkół podstawowych ze Szczecina i okolic. 16 marca 2017 r. wzięła udział w części ustnej finału i … po intelektualnych zmaganiach ze słowem znalazła się w ścisłej dwunastce. Galę rozdania nagród poprowadził dyrektor szkoły- pan Cezary Urban, który docenił wkład pracy wszystkich uczestników. W sumie 145 uczniów z 751 uczestniczących w 5 konkursach zdobyło tytuł finalisty, a 54 – tytuł laureata. Pani dyrektor Lidia Rogaś z Kuratorium Oświaty w Szczecinie na początku swojego wystąpienia stwierdziła, że przychodzi na uroczystość, żeby ogrzać się w blasku najlepszych uczniów. Dodała, że podsumowanie jest tylko kronikarskim obowiązkiem i tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy zdobyli tytuły laureatów konkursów. Zosia Sleigh może być z siebie dumna. Wywalczyła bowiem II miejsce w województwie zachodniopomorskim (ex aequo z uczennicą z SP 74 w Szczecinie. Otrzymała  nagrodę książkową i dyplom od organizatorów. To nie koniec sukcesów tej uczennicy. W tym roku zdobyła ona także tytuł finalisty w wojewódzkim konkursie języka polskiego, który od lat organizuje Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Cieszymy się i jeszcze raz składamy wyrazy uznania dla Zosi i Rodziny. Życzymy uczennicy kolejnych sukcesów naukowych.

%d bloggers like this: