Opublikowany w "KUSAK" czyli uczniowskie artykuły, Szkolne wieści

Zdarzyło się…

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym wzięli udział w wojewódzkim konkursie „Zdarzyło się…” organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie Centrum Dialogu Przełomy. Była to inicjatywa z zakresu edukacji historyczno-obywatelskiej, humanistycznej i artystycznej, którą honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Gablewicz.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować prace składające się z dwóch części: literackiej i plastycznej. Miały one dotyczyć przełomowych momentów lokalnej historii po 1945 roku. Miło nam ogłosić, że trzecie miejsce wywalczyły uczennice kl. IV a, Martyna Wolanicka i Amelia Szurko, które wspólnie przygotowały pracę pt. „Pierwsze wolne wybory Samorządu Terytorialnego”. Najpierw uczennice zapoznały się z materiałami źródłowymi, które udostępnił dziewczynkom Pan Marek Karolczak, za co serdecznie dziękujemy. Następnie przystąpiły do napisania kartki z pamiętnika, wcielając się w rolę uczestnika rozgrywających się w Myśliborzu wydarzeń w 1990 roku. Na końcu stworzyły plakat, który obrazował treść pracy literackiej.

Serdecznie gratulujemy laureatkom sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć literackich.